Pokazaliśmy już, jak obecnie wygląda wersja mobilna, na iPadzie na naszym kanale Youtube i na Twitchu. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej mini-mapie. Aby zapewnić najlepszą jakość obrazu, dzisiejsze obrazki są wykonane bezpośrednio na iPadzie. Ta sama funkcjonalność będzie dostępna też na Androidzie.

Zobacz więcej szczegółów o nowych funkcjach mini-mapy w dalszej części.
Czekamy na Twoją opinię!

Tak wygląda nowa mini-mapa

Mini-mapa jest często używana przy ustawianiu nowych rozkładów jazdy lub podczas poszukiwania określonych przedsiębiorstw. Jest to szczególnie przydatne dla transportów pasażerskich, ponieważ można łatwo przeskakiwać od miasta do miasta. Mini-mapa w wersji na przeglądarkę nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych. Z tego powodu całkowicie ją przerobiliśmy, dzięki czemu jest wygodniejsza w użyciu.

Mini-mapa nie jest już otwierana przy pomocy przycisku, ale przez oddalenie widoku gry. W mobilnej wersja mapę można płynnie przybliżać/oddalać. Przy pewnym poziomie oddalenia mapa automatycznie zamieni się w mini-mapę. Widać na niej zapasy towarów w każdym mieście, co pozwala łatwo zorientować się w sytuacji. Można także wyłączyć wyświetlanie tej informacji.

Po wybraniu towaru z paska wyboru można szybko zobaczyć wszystkie przedsiębiorstwa tego towaru. Podłączone przedsiębiorstwa mają intensywny kolor, podczas gdy te niepodłączone są półprzezroczyste. Jeśli włączy się wyświetlanie torów na mini-mapie można od razu zacząć budowę nowych odcinków. To świetny pomysł, gdy chce się podłączyć dalsze przedsiębiorstwo lub znaleźć najkrótszą trasę do sąsiedniego regionu.

W przyszłym tygodniu napiszemy więcej o kolejnej funkcji gry – o rozkładach jazdy!

Prezentacje wersji mobilnej na Twitchu możesz znaleźć tutaj.