Nasi graficy 3D przygotowali kolejne wyjątkowe arcydzieło do lokomotywowni: Orła (Adlera), pierwszą niemiecką lokomotywę.

Dzięki szczegółowym rysunkom technicznym i doskonałym modelom byliśmy w stanie stworzyć lokomotywę w grze tak realistyczną, jak nigdy wcześniej. Po dokładnej analizie źródeł odtworzona została każda z dźwigni, każdy nit, a wszystkie materiały są wiernie odwzorowane. Czy to drewniane zawiasy bojlera czy miedziana kopuła parowa: prawdziwi fanatycy kolei mogą teraz spędzać wieczory podziwiając szczegóły nowej serii.

Model: Orzeł z Bayerische Ludwigseisenbah

Koleje Bayerische Ludwigseisenbah zaimportowały Orła z Anglii do Nurymergi w 1935 r. Jego wytwórcą była firma Robert Stephenson Co. z Newcastle. Dostawa lokomotywy napotkała duże trudności z powodu sztormów oraz niskiego poziomu wody w Renie. Części lokomotywy zostały dostarczone do Nurymbergi, gdzie zostały złożone i były testowane od 10 listopada. Razem z lokomotywą z Anglii do Niemiec przybył konduktor, William Wilson.
Od 7 grudnia 1835 r. lokomotywa była używana do przewozu pasażerów, kegów piwa i bydła do Fürth. Dzięki temu Orzeł nosi miano pierwszej lokomotywy, która osiągnęła komercyjny sukces w Niemczech. Pierwsze lokomotywy parowe były testowane w Niemczech już około 20 lat wcześniej, ale żadna się nie sprawdziła.

Jednakże Orzeł pozostał w aktywnym użyciu do 1857 r. i stał się symbolem początku historii sukcesu kolei w Niemczech. Lokomotywa była później przez pewien czas używana jako stacjonarna maszyna parowa, ale została w końcu sprzedana na złom. Nie zachowała się żadna z oryginalnych części, ale istnieje wiele replik. Ku uczczeniu „100 lat kolei w Niemczech” stworzono działającą replikę. Model ten nadal jest funkcjonalny, przeszedł nawet kosztowną renowację w 2005 r. po pożarze w lokomotywowni muzeum w Nurymberdze.
Na marginesie, Orzeł miał siostrzaną lokomotywę – Strzałę (Arrow). Strzała wyjechała na tory w 1836 r. Jednakże z powodu problemów technicznych została unieruchomiona 5 lat przed Orłem.

Poprowadź Orzła – oto, jak możesz zdobyć tę serię

Orzeł jest dostępny jako alternatywna seria produkcyjna Jaskółki. Jest to specjalny prezent dla wszystkich graczy Rail Nation, którzy kupili Złoto w grze. Lokomotywa zostanie odblokowana natychmiast dla wszystkich graczy, którzy dokonali zakupu Złota w przeszłości.
Wszyscy gracze, którzy zrobią zakupy w sklepie Złota w przyszłości także od razu otrzymają tę serię produkcyjną. Zatem jeśli wahasz się, czy kupić pakiet startowy w następnej rundzie: teraz jest to jeszcze bardziej korzystne!
Zatem nie zastanawiaj się, tylko przejdź do Rail Nation, gdzie zobaczysz tę serię produkcyjną bezpośrednio w oknie kupna lokomotyw.