Dwie z najczęściej oczekiwanych funkcji w końcu znalazły się w grze: przewozy pasażerskie oraz muzeum!
Czeka Cię więcej różnorodności, realizmu i nowe możliwości.
W tym poście twórca gry, Bruno, opisuje nowe funkcje i odkrywa, gdzie można je przetestować!

Przewozy pasażerskie – zasady

  • Od poziomu 5 miasta zaczną oczekiwać na pasażerów, których dowiezienie jest konieczne do awansu miasta. Liczba pasażerów, których należy przewieźć wzrasta z poziomem miasta. Nadal do awansu wymagane będą także dostawy czterech towarów. Pasażerowie są oczywiście wyłączeni ze zużycia towarów przez miasto.
  • Pasażerów mogą przewozić wyłącznie specjalne pociągi pasażerskie. W każdej erze można zbadać jeden pociąg pasażerski.Dodatkowy bonusowy pociąg pasażerski można wygrać na loterii. Pociągi pasażerskie są zawsze dostarczane z odpowiednimi wagonami. Pojemność składu pasażerskiego można powiększyć dzięki ulepszeniom. Pociągi pasażerskie są generalnie nieco szybsze od towarowych.
  • Pasażerów można przewozić tylko pomiędzy miastami. Musisz mieć zatem połączenie z przynajmniej dwoma miastami. Rozkład jazdy może zawierać do 10 przystanków. Można przywieźć pasażerów do miasta i od razu odebrać z niego nowych podróżnych.
  • Gracze, którzy dostarczyli danego dnia najwięcej pasażerów do miasta otrzymają za to prestiż. Jeśli osiągnięto wymaganą liczbę pasażerów, gracze, którzy przywieźli ich najwięcej otrzymają dodatkowy prestiż. Po tym – aż do awansu miasta – nie będzie już przyznawany dalszy prestiż za przewozy pasażerskie.
  • Przychody z przewozów pasażerskich będą obliczane indywidualnie dla każdej trasy. W sumie 2450 różnych poziomów przychodów, zmieniających się co godzinę. Wysokość przychodów zależy tutaj zarówno od odległości między miastami, jak i wskaźnika obciążenia na danej trasie. Poziom miasta ma duże znaczenie przy obliczaniu wskaźnika obciążenia. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej opłacalne jest wysłanie pociągów pasażerskich na trasach, które nie są uczęszczane przez innych graczy.
  • Na stacjach kolejowych mogą wystąpić czasy oczekiwania. Im więcej pasażerów jest odbieranych z dworca, tym bardziej wzrośnie czas oczekiwania. Im wyższy poziom miasta, tym więcej pasażerów można odprawić jednocześnie.
  • W miastach mają miejsce konkursy, w których należy przewozić pasażerów. Jak wskazuje na to nazwa, w konkursie o lokomotywę bonusową można wygrać bonusowy pociąg pasażerski. Pasażerów trzeba teraz przewozić także w ramach konkursów miast. Właściwe planowanie nigdy nie było tak istotne.
  • Przygotowaliśmy nowy tytuł dla graczy, którzy przewiozą danego dnia najwięcej pasażerów. Czekają na Was także dwa nowe medale w kilku odmianach.
  • Jeśli chcesz wyspecjalizować się w przewozach pasażerskich, zwróć szczególną uwagę na rozbudowę tych budynków na stacji kolejowej: dworzec kolejowy (określa, ile można mieć pociągów pasażerskich), centrum handlowe (daje bonus do przychodów za przewozy pasażerskie) oraz hotel (daje bonus do prestiżu za przewozy pasażerskie).
  • W trakcie rozgrywki finałowej trzeba ponownie przewieźć wielu pasażerów do metropolii, aby odnieść zwycięstwo. Zmiana 12 towarów wymaganych przez metropolie nie wpływa na pasażerów, a zatem mogą być przewożeni przez cały czas trwania rozgrywki finałowej. Dzięki temu przewozy pasażerskie są idealne na czas bycia offline.

Muzeum

Jako, że może się zdarzyć, że przewozy pasażerskie będą mniej istotne w pewnych okresach gry (np. po dostarczeniu wymaganej liczby pasażerów na danym poziomie miasta), zdecydowaliśmy się wprowadzić także inną, dawno oczekiwaną funkcję gry: muzeum!

W muzeum można przechowywać lokomotywy , które nie są obecnie potrzebne, ale mogą przydać się później. Może się to sprawdzić w przypadku pociągów pasażerskich, ale też różnych pociągów towarowych. Na przykład można wykorzystać szybkie pociągi do udziału w konkursie w odległym mieście, aby później wrócić do pociągów z dużą siłą pociągową, bardziej odpowiednich na trasach z długim okresem oczekiwania.

Pojemność muzeum zależy od tego, jak mocno rozbudowana jest lokomotywownia. Na przykład na poziomie 10 można posiadać w sumie 24 pociągi, z czego w użyciu może być 10 z nich. Oznacza to, że można mieć 10 pociągów obsługujących trasy, a kolejne 14 zaparkowanych w muzeum. Można je zamienić w każdej chwili.

Można wybrać, gdzie mają pojawić się pociągi przeniesione z muzeum do aktywnej służby. Pozostaną one w wybranym mieście przez 10 minut, zanim wyruszą w trasę. Można od razu ustalić ich rozkład jazdy. 10-minutowa przerwa uniemożliwi graczom ciągłe przeskakiwanie pociągami w celu uniknięcia pustych przejazdów.

Dołącz do testów PTR

Wystarczy słów. Zobacz nowe funkcje w grze i pomóż nam znaleźć pozostałe drobne błędy. Duża liczba graczy jest dla nas teraz bardzo istotna, jako że pozwoli nam zoptymalizować balans gry najlepiej, jak to możliwe.

Serwer testowy PTR można znaleźć na liście światów gry w kategorii „Public Test Realm”. Tam należy wybrać serwer „PTR2”.